A szarvai iskola 1891-ben alakult 5 osztállyal. Megnevezése: Nagyszarvai Római Katolikus Elemi Népiskola. Ekkor 56 beíratott tanulója volt. Az iskolát elsősorban zsellérgyerekek látogatták, akik gyakran elmulasztották a tanórákon való megjelenést. 1891 előtt a szentantali kolostor mellett működő egyházi iskolába jártak a szarvai gyerekek.
Az iskola első tanítója Keiszler István ferences volt,akit Szabó Lajos váltott fel, aki 1892 és 1928 között nevelte az iskolaköteles gyerekeket. Ő, aki nemcsak kitűnő tanító, de kiváló méhész is volt. A népesség fokozatos növekedésével a tanköteles gyerekek létszáma is emelkedett, ami a község elöljáróira is nagyobb feladatot rótt. 1921-ben a tanulók létszáma már meghaladta a 90-et. Egy tanító már kevésnek bizonyult. 1930-ban két osztály nyílik, egyik osztály az iskolában, a másik osztály pedig az iskola mögötti cselédházban kapott helyet. Ekkor a nyolcosztályos elemi iskolát 105 tanuló látogatta. Az iskola tanítói: Bittó Dezső, Spalek Sára majd Bittóné Pénzes Erzsébet. 1937-ben határozat is született egy új iskola építéséről, de sajnos az építkezés nem valósult meg. 1945-ig változatlanul 2-osztályos elemi iskola működött. Ezután a felsőbb osztályok a somorjai iskolátlátogatták egészen 1953-ig.
Az 1953/54-es tanévben megalakult a nyolcosztályos iskola 170 tanulóval. Vajkáról, Doborgazról, Keszölcésről, Tárnokról, Macházáról és Sárosfáról a 6. 7. 8. osztályos tanulók is a szarvai iskolát látogatták. A községben több helyen volt biztosítva az oktatás. 1954 őszén az iskola valamennyi tanulója a grófi kastélyban nyert elhelyezést. 1971 tavaszán elkészült a tágas, szép környezetben fekvő alapiskola épülete. Az iskola eddigi legmagasabb diáklétszáma 403 volt a 70-es években. Legnagyobb érvágást az iskolának a víztároló megépítése okozta, amely elvonta a doborgazi s vajkai tanulókat. Az iskola 115 éves fennállása óta több mint 80 tanító és nevelő fordult meg községünkben.
Az oktatás jelenleg egy jólfelszerelt és felújított iskola épületben folyik. 9 tanteremben, valamint 4 szaktanteremben tanulnak a diákok. Számítástechnikai tanteremben, fizika,- angolnyelv, valamint biológia szaktanteremben.
A tanítás minőségének javítása érdekében különféle projektokban vettünk részt, mint pl. Az oktató-nevelőmunka modernizálása az alapiskolákban. Ezen projekt segítségével 2 osztályt felszereltünk interaktív táblával, - egy osztályt pedig önerőből -, amelyek segítségével a tanítási órák érdekesebbé tehetőek. Az 1. osztályos tanulók és szülők munkájának megkönnyítésére bevezettük az egész napos oktatást. Felkészülés a másnapi órákra az iskolai klub foglalkozás keretében történik.
Iskolánk évente megszervezi az úszótanfolyamot, illetve a sítanfolyamot, amelyen a felsőtagozat diákjai vesznek részt. Az alsótagozatosok pedig természetiskolába jelentkezhetnek. Tanulóink rendszeresen részt vesznek különféle sportversenyeken, valamint iskolánkban kerül megszervezésre a Kis Matematikusok Nagy Versenye, valamint a József Attila Szavaló fesztivál, amelyre meghívjuk a szomszédos iskolák diákjait is.
Napkelte:6:15
Napnyugta:19:20